שתלתם ניגונים

מחווה לזמר העברי המוקדם

שירים מלפני קום המדינה – חלק ב'

זהו חלקו השני (הקליקו לחלק א' – שיר שיר עלה נא) של מסענו הקסום אל שורשי הזמר העברי החל מראשית הציונות ועד קום המדינה . במפגש זה נכיר את דור המלחינים השני בארץ ישראל – מרדכי זעירא, דוד זהבי, עמנואל זמיר וחבריהם בני אותו דור.

נשיר ונספר את הסיפורים שמאחורי השירים שכולנו גדלנו עליהם – היו לילות, הליכה לקיסריה, ניגון עתיק, מה אומרות עינייך, לילה לילה, הן אפשר, מה אומרות עינייך, ערב של שושנים ועוד רבים וטובים בהופעה נוסטלגית שמרטיטה את הלב כל פעם מחדש.

המופע בהנחיית רם ואורי כולל תמונות ארכיון, סרטוני וידאו נדירים, ומצגת מרהיבה לשירת הקהל.

—-

מופעי זמר עברי מוקדם נוספים:

היו זמנים – שירים במדים חלק א' (הלהקות הצבאיות בשנות ה-40)

הורה היאחזות  – שירים במדים חלק ב' (הלהקות הצבאיות בשנות ה-50)

כתבו לנו ונחזור מיד

לשריון תאריך, הצעת מחיר, פרטים נוספים ושאלות:

לאורי ורם היקרים, עם סיום סדרת המופעים לבני גיל הזהב אני שמחה להמליץ בחום על סדרת המפגשים המוסיקליים איתכם. אורי ורם מגישים את השירים בצורה מושקעת ומקצועית, כאשר מילות השירים מוקרנות על המסך וכולם מוזמנים להשתתף בחגיגה! ברגע שמתנגנים הצלילים הראשונים, המחיצות בין הבמה לקהל מתמוססות וההרגשה היא ממש כמו פעם, מסביב למדורה. בין השירים משולבים סיפורים ותמונות, ובמיוחד אהבתי את הרגעים בהם עודדתם את הקהל להשתתף באופן פעיל ולהעלות חוויות וזיכרונות ילדות מהזמנים בהם נכתבו השירים. לאחר שניערתם מהשירים את האבק ויצאתם איתם אל הבמה, הבנו כי "עוד לא אבדה תקוותנו"- גם בקרב בני הדור הצעיר יש מי שיודעים להחיות את ארץ ישראל הישנה והטובה, ולהרעיד לא רק את מיתרי הקול, אלא גם את מיתרי הלב!
הדסה רוסו
רכזת ותיקים מ.א לב השרון

מופעים

מופעים נוספים שיעניינו אותך